כמה עולה מערכת חימום תת רצפתי התקנה ועלויות?

אל תתנו לחורף הקרוב לתפוס אתכם לא מוכנים! זה בדיוק הזמן לאבזר את הבית במערכת חימום הבית המתקדמת, היעילה והחסכונית ביותר – חימום תת רצפתי. אם תעשו זאת עכשיו תוכלו ליהנות מחורף נעים וחם כבר השנה. סקרנים לגלות עולה חימום תת רצפתי ומה חשוב לדעת לפני ההתקנה? כל התשובות מחכות לכם בפנים
החורף הזה משאירים את הקור בחוץ. לא משנה אם אתם מתכננים שיפוץ, נמצאים בשלב תכנון בית חדש או לפני מעבר לבית קיים, דעו שאתם יכולים לשדרג פלאים את רמת החיים בבית ולהפוך העונה הקרה לתקופה הנעימה בשנה.

מהו חימום תת רצפתי?
כיום קשה למצוא מישהו שלא מתרשם מהנוחות של רצפה מחוממת. אם טרם נחשפתם לפלא הזה, נספר שמדובר במערכת חימום חכמה המתוכננת בדיוק לפי מאפייני הבית. חימום תת רצפתי נחשב כיום לחלופה היעילה והחסכונית ביותר באנרגיה עבור חימום הבית, בהשוואה לאמצעי חימום אחרים כמו רדיאטור או מזגן. בין היתרונות הבולטים של חימום בחשמל: חימום אחיד, מערכת שקטה, בטיחות ברמה הגבוהה ביותר וכמובן והיכולת שלה להתאים למגוון רחב של סוגי רצפות, החל מאריחי גרניט פורצלן ועד פרקטים, קרמיקה, ריצוף שיש ועוד. המערכת כוללת בקר טמפרטורה, חיישן ייעודי שמטרתו לבדוק את פיזור החום האחיד והקבוע בכל חלקי החלל. כך, נשמרת רמת חום קבועה בכל אזור ואין אזורים קרים. כך ניתן לחסוך באופן משמעותי באנרגיה ולהפחית בצורה ניכרת מחיובי חשבון החשמל החודשיים. אנשים רבים נמנעים מהתקנת מערכות אלו היות ואינם יודעים כמה עולה חימום תת רצפתי, אך למעשה מדובר בעלות שאינה גבוהה בהשוואה לחיסכון שהיא מאפשרת במשך הזמן. אז כמה עולה חימום תת רצפתי? התשובה בהמשך.

פרמטרים שיש לקחת בחשבון לפני התקנת מערכת חימום תת רצפתי


תכנון והתאמה
– שלב ההתאמה כולל תכנון מקדים המושפע ממגוון משתנים, בהם אזור גיאוגרפי בו ממוקם המבנה, שבמקרים רבים מתאפיין במצב אקלים ספציפי, גודל הבית ותכנון הנדסי. כך למשל, ככל שהמבנה ממוקם באזור בו הטמפרטורות נמוכות יותר במהלך החורף, כך עלות המערכת תהיה גבוהה יותר, היות ויהיה צורך בהתקנת משאבת חום בעלת הספק גבוה יותר. בנוסף נלקח בחשבון סוג הריצוף, גיל המבנה ומצב התשתיות בו לצד משתנים נוספים. כל אלו משפיעים על בחירת סוג המערכת ואופן התכנון שלה.
התקנה – מדובר בשינוע והתקנה של כלל המערכת, לרבות משאבות מים, משאבות חום ותשתית הצנרת המיועדת לחימום.
סוג המערכת – משתנה נוסף בעל השפעה רבה על עלות ההתקנה והשימוש, הוא סוג המערכת אותה תבחרו. מערכת חימום תת רצפתי קיימת בשני סוגים: מערכת חימום תת רצפתי חשמלי ומערכת חימום מבוססת מים הפועלת באמצעות משאבת חום. מערכת חימום תת רצפתי חשמלי נחשבת ליקרה יותר בהשוואה למערכת חימום על בסיס מים. מערכת זו מתאפיינת ביעילות אנרגטית נמוכה יותר ובעלויות שימוש גבוהות יותר. מלבד ההתקנה הראשונית, שאלת חימום תת רצפתי – עלות, מושפעת רבות גם מעלות הפעלת המערכת, כשעלות הפעלת מערכת חימום רצפתית חשמלית נחשבת לפחות חסכונית באנרגיה וכך ליקרה יותר ממערכת חימום על בסיס מים.

חימום תת רצפתי עלות
הגענו לשאלת השאלות: כמה עולה חימום תת רצפתי? אם אתם תוהים כמה עולה חימום תת רצפתי יש סיכוי גדול שתופתעו לטובה. בשונה מבעבר, אז נחשב חימום במים לתענוג יוקרתי ויקר, כיום ניתן ליהנות מתמחור נגיש וזול משמעותית. תכנון והתקנה של מערכת חימום בחשמל המבוססת על צינורות חימום בהם מוזרמים מים חמים. החידושים והפיתוחים הטכנולוגיים בענף מאפשרים לתכנן, לייצר ולהתקין את המערכת באופן מהיר ויעיל יותר, תוך חיסכון משמעותי בזמן וחומרי גלם. כל אלו משפיעים על התשובה לשאלה כמה עולה חימום תת רצפתי. חשוב להבין כי כמו בכל מערכת אחרת בבית, אין תמחור מדויק קבוע מראש, כיוון שהמחיר נגזר משקלול של גורמים רבים. עלויות ההתקנה ומערכת החימום עצמה נקבעות לפי מספר פרמטרים: הובלה + התקנה ראשונית ובנוסף עלות התפעול החודשית שהינה עלות השימוש הקבועה, המושפעת מכמות צריכת החשמל החודשית.

השקעה משתלמת במיוחד
חימום תת רצפתי – עלות ממוצעת: מחיר ממוצע להתקנת מערכת חימום תת רצפתי על בסיס מים נע סביב 50,000 ₪ עבור מטראז' של כ-150 מ"ר בנוי. בכדי לגלות בדיוק כמה עולה חימום תת רצפתי בכל נכס וכמה זה צפוי לעלות לכם, יש לבנות תוכנית עבודה מסודרת על פי השלבים הבאים:
ראשית יש לבצע בדיקה ראשונית של המבנה בכדי לבדוק מה מצב התשתיות ותנאי השטח.
בשלב הבא יש לתכנן את המערכת באופן הנדסי הכולל מיקום מדויק של הצנרת, מיקומה של משאבת החום, אופן פריסת התשתית, מיקום בקר הטמפרטורה ויחידת ההפעלה של המערכת.
לאחר שכל האלמנטים תוכננו באופן מדויק יש לבצע התקנה שלהם בשטח. תחילה מתבצעת התקנה של צינורות המים המיועדים להעביר מים חמים מנקודה לנקודה, תחת כל שכבת הריצוף. לאחר ששלב זה עבר בהצלחה יש להתקין את בקרי הטמפרטורה ויחידת ההפעלה. כעת ניתן לחבר את מרכזיית הצנרת, משאבת חום חיצונית ואלמנטים נוספים המאפשרים את פעולתה התקינה של המערכת. לאחר שכל אלו הותקנו בהצלחה יש לבצע בדיקה של החימום התת רצפתי בכדי לוודא שאין נזילות ושכלל המערכת פועלת בהצלחה.

 

 

 

 

 

כתבות
נוספות

חימום תת רצפתי על מים- תינוק זוחל ומחייך למצלמה תוך כדי זחילה על מרצפות חמות

חימום תת רצפתי חשמלי מחיר

חימום תת רצפתי חשמלי מחיר אין כמו התחושה של לצאת ממקלחת חמה הישר אל עבר רצפה חמימה, או לחזור לבית בטמפרטורה נעימה ומדויקת כשבחוץ סוער.

חימום תת רצפתי מחיר

חימום תת רצפתי מחיר המרדף אחר בית נעים ומזמין יותר לא עוצר לעולם ועמו פיתוחים חדשים וטכנולוגיות מתקדמות שנועדו לשפר את איכות חיינו. כולנו חולמים

חימום תת רצפתי יתרונות וחסרונות- הכלב שוכב בהנאה על המרצפות

חימום תת רצפתי מים או חשמל

חימום תת רצפתי מים או חשמל החורף בפתח והמעלות מתחילות לצנוח. אז איך מצליחים לחמם את הבית במהלך הימים הקרים, גם כשבחוץ סוער? מערכת חימום

Call Now Button דילוג לתוכן