חימום תת רצפתי מחיר

חימום תת רצפתי מחיר

המרדף אחר בית נעים ומזמין יותר לא עוצר לעולם ועמו פיתוחים חדשים וטכנולוגיות מתקדמות שנועדו לשפר את איכות חיינו. כולנו חולמים על סביבת מחיה אסתטית ומעוצבת המספקת חווית מגורים ברמה הגבוהה ביותר, והפתרונות מגיעים בהתאם. אחד מהבולטים שבהם הוא חימום תת רצפתי, אשר התגלה כפלא מודרני של ממש. מערכת חימום חדשנית זו, המכונה לעתים קרובות חימום רצפה קורן, מציעה דרך יוקרתית ויעילה לשמור על חלל המגורים חמים במהלך חודשי הסתיו והחורף הקרים.

איך זה עובד?

חימום תת רצפתי הוא מערכת חימום המותקנת מתחת לשכבת הריצוף בחלל. ניתן להתקין את המערכת בכל חלקי הבית או לחילופין להתמקד באזורים ספציפיים בלבד, כמו חדר הרחצה. חימום תת רצפתי פועל על ידי פליטת חום מתחת לפני הרצפה, אשר לאחר מכן מקרין כלפי מעלה, ויוצר טמפרטורה חמימה ונעימה בכל חלקי החדר. קיימים שני סוגים עיקריים של מערכות חימום תת רצפתי: חימום תת רצפתי חשמלי וחימום תת רצפתי על בסיס מים.

חימום תת רצפתי חשמלי: מערכות חימום תת רצפתי חשמלי מורכבות מרשת של חוטי חשמל אשר מותקנת מתחת לשכבת הריצוף. מערכות אלו ידועות בפשטותן ובגמישותן בהתקנה. הם נחשבים לפתרון מעולה גם עבור חללים קטנים כמו חדרי אמבטיה ומטבחים, שם הם מאפשרים ליהנות מחימום מהיר של החלל.

חימום תת רצפתי הידרוני: מערכות הידרוניות, לעומת זאת, משתמשות במים מחוממים הנשאבים דרך רשת צינורות אשר מותקנת מתחת לשכבת הריצוף. מערכות אלו נחשבות ליעילות ביותר והן מתאימות לחימום שטחים גדולים יותר כמו סלונים ובתים שלמים. לעתים קרובות חימום תת רצפתי על בסיס מים משולב עם דוד או משאבת חום לחימום המים.

חימום תת רצפתי מחיר– או ליתר דיוק- כמה זה עולה?

בעבר נחשב חימום תת רצפתי כפתרון השמור לבתי יוקרה ולמי שיכול לשאת בעלויות התקנה ותחזוקה גבוהות. עם השנים, הודות לפיתוחים טכנולוגיים חדשים וכמענה לביקוש בשוק, הפך מחירו של החימום התת רצפתי, גם ההידרוני וגם החשמלי, לנוח ולנגיש יותר כך שכל מי שלא יכול היה ליהנות ממנו בעבר, יכול לעשות זאת היום בקלות.

מחיר חימום תת רצפתי נקבע לפי שקלול של מגוון משתנים, הראשון שבהם הוא העלויות הכרוכות בהתקנה. כדי לדעת כמה זה עולה, חשוב להבין כי מחיר התקנת חימום תת רצפתי יכול להשתנות באופן משמעותי בהתאם למספר גורמים:

סוג המערכת – מערכות חימום תת רצפתי חשמלי בדרך כלל נחשבות כזולות יותר להתקנה מאשר מערכות חימום תת רצפתי המבוססות על מים. הסיבה העיקרית לכך היא עלות החומרים וכן מורכבות תהליך ההתקנה. מחיר חימום תת רצפתי מושפע גם מעלויות החומרים ומורכבות העבודה שתבוצע בבית בו מניחים את התשתית.

גודל החדר – גודל החדר או האזור בו תותקן המערכת לחמם ישפיע על העלות הכוללת. חדרים גדולים יותר ידרשו יותר גופי חימום או צנרת, מה שיעלה את עלות ההתקנה.

חומר ריצוף – סוג הריצוף בבית יכול גם הוא להשפיע על עלויות ומחיר ההתקנה. בעוד שניתן להתקין חימום תת רצפתי מתחת לחומרי ריצוף שונים, חלקם מתאימים יותר להעברת חום יעילה מאחרים. כדי לדעת כמה עולה חימום תת רצפתי ומחירו המלא חשוב להבין עם אילו חומרים אנחנו בוחרים לרצף את החדר בו מניחים את התשתית.

תשתית קיימת – התקנה מחדש של חימום תת רצפתי לבניין קיים עשויה להיות יקרה יותר מאשר התקנתו בפרויקט בנייה חדש, שכן ייתכן ויהיה צורך להסיר ולהחליף את הרצפות הקיימות ולשלב את מערכת החימום עם מערכת החימום הקיימת.

עלויות עבודה – עלויות העבודה עשויות להשתנות בהתאם למיקומך ולמורכבות ההתקנה.

חשוב לציין שבעוד שעלות ההתקנה הראשונית של חימום תת רצפתי עשויה להיות גבוהה יותר בהשוואה לשיטות חימום מסורתיות, היתרונות לטווח ארוך, לרבות חיסכון באנרגיה והגדלת ערך הנכס, יכולים להפוך אותו להשקעה נבונה.

כתבות
נוספות

חימום תת רצפתי על מים- תינוק זוחל ומחייך למצלמה תוך כדי זחילה על מרצפות חמות

חימום תת רצפתי חשמלי מחיר

חימום תת רצפתי חשמלי מחיר אין כמו התחושה של לצאת ממקלחת חמה הישר אל עבר רצפה חמימה, או לחזור לבית בטמפרטורה נעימה ומדויקת כשבחוץ סוער.

חימום תת רצפתי יתרונות וחסרונות- הכלב שוכב בהנאה על המרצפות

חימום תת רצפתי מים או חשמל

חימום תת רצפתי מים או חשמל החורף בפתח והמעלות מתחילות לצנוח. אז איך מצליחים לחמם את הבית במהלך הימים הקרים, גם כשבחוץ סוער? מערכת חימום

Call Now Button דילוג לתוכן