חימום רצפתי

חימום רצפתי היא טכנולוגיה חכמה ומתקדמת אשר הובילה למהפכה של ממש בסביבה הביתית. מדובר בפתרון המאפשר לכל משפחה ליהנות מטמפרטורה נעימה וחמימה בבית במהלך העונה הקרה, לצד נוחות ויעילות אנרגטית

חימום רצפתי נחשב לטכנולוגיה פורצת דרך אשר חוללה מהפכה בדרך שבה ניתן לחמם בתים פרטיים וגם חללים ציבוריים. שיטת זו- חימום ריצפתי, הפכה לנפוצה במיוחד בעולם כולו, בזכות היתרונות הרבים שהיא מאפשרת, לצד חסרונות מועטים בלבד. חימום תת רצפתי פועל על עיקרון פשוט אך יעיל ביותר: החום מתפזר באופן שווה על פני החדר על ידי חימום של הרצפה עצמה. לאחר מכן החום הזה עולה וכך יוצר טמפרטורה עקבית ונוחה מהרצפה ועד התקרה. חימום רצפתי ניתן להתקנה קלה ומהירה יחסית, מתחת לסוגי רצפות שונים, לרבות שיש, גרניט פורצלן, קרמיקה ואפילו פרקט. בשונה משיטות חימום אחרות, כמו מיזוג אוויר, חימום תת רצפתי או המוכר גם בשמו חימום ריצפתי,  אינו מייבש את האוויר וכך מאפשר ליהנות מאקלים נוח ונעים יותר.

סוגי חימום תת רצפתי

קיימות שתי שיטות עיקריות לחימום תת רצפתי:

חימום תת רצפתי הפועל על מים: מערכת חימום ריצפתי זו, מזרימה מים מחוממים דרך רשת של צינורות אשר מותקנים מתחת לשכבת הריצוף. המים מחוממים על ידי דוד או משאבת חום ומהווים דרך יעילה ביותר לפיזור חום.

חימום תת רצפתי חשמלי:

בשיטה זו מותקנים כבלי חימום חשמליים מתחת לשכבת הריצוף. אלמנטים אלה מייצרים חום כאשר זרם חשמלי עובר דרכם וכך הם מחממים את הרצפות ועל ידי כך את החלל כולו תוך זמן קצר.

חסכון משמעותי בעלויות לצד שמירה על הסביבה

חימום תת רצפתי נחשב למערכת חסכונית במיוחד באנרגיה. מכיוון שהוא פועל בטמפרטורות נמוכות יותר ממערכות חימום אחרות, זהו חיסכון באנרגיה- הוא יכול להפחית את צריכת האנרגיה\צריכת החשמל בבית, וכך מוריד משמעותית בעלויות חשבון החשמל. היעילות האנרגטית הזו לא רק מאפשרת לחסוך סכומי כסף גדולים מדי חודש, אלא גם תורמת רבות בשמירה על הסביבה. היעילות האנרגטית של חימום תת רצפתי מובילה לפליטת פחמן נמוכה יותר וכך מציעה פתרון חימום בר קיימא וידידותי יותר לסביבה.

חימום רצפתי – נוחות שאין שניה לה

מערכות חימום מסורתיות כגון רדיאטורים או מזגן, מייצרות ברוב המקרים טמפרטורות לא אחידות בחלל, כך שישנם אזורים חמים מאוד בחדר ובמקביל חלקים שנשארים קרים. חימום תת רצפתי מספק חום עקבי ואחיד בכל החדר, כך שכל נקודה בחלל נשארת נעימה וחמה בדיוק באותה המידה. הודות למערכת חימום ריצפתי, גלי החום העולים מהרצפה באמצעות חימום חשמלי, מייצרים חימום נעים בבית עם אפשרות לוויסות הטמפרטורה וכזה שאינו מייבש כמו לדוגמה חימום באמצעות מזגן. המערכת ממוקמת מתחת לאריחים או המרצפות והיא נסתרת מהעין, כך שמדובר גם בפתרון אסתטי מהמעל הראשונה. המערכת מתאימה במיוחד למי שמעוניינים לשפץ את ביתם ולהחליף ריצוף, אך בו זמנית גם לחסוך באנרגיה ובצריכת החשמל המיועד לחימום הבית, שכן המערכת היא חסכונית ויעילה בצורת החימום שלה ונעימה.

החימום האחיד מתקבל בזכות המערכת, שפועלת באמצעות תשתית גופי חימום חשמליים הממוקמים מתחת לכל שכבת הריצוף, לאורכה ולרוחבה. המערכת מחוברת לרשת החשמל בבית ונשלטת מרחוק באמצעות תרמוסטט ומרכז בקרה (בקר חימום) הממוקם על גבי הקיר. חימום תת רצפתי מאפשר לחמם כל אזור בבית תוך זמן קצר גם מרחוק, באמצעות שימוש באפליקציה ייעודית או מערכת בית חכם. הדבר המיוחד והמהנה במיוחד במערכת זו היא העובדה שניתן לצעוד יחפים בבית, על רצפה חמה, נעימה וללא צורך בלבוש חם או בגדים ארוכים אפילו בימי החורף הקרים- פשוט תענוג.

 מצרך חובה בכל בית

חימום תת רצפתי הגדיר מחדש את הדרך בה אנשים רבים מחממים את חלל המגורים שלהם, בזכות נוחות שימוש מרבית, חסכון באנרגיה ובעלויות, מראה אסתטי, חסכון במקום ושלל יתרונות נוספים. בין אם באמצעות מערכות מבוססות מים או חשמליות, חימום תת רצפתי תורם רבות בשיפור איכות החיים שלנו בבית תוך תרומה לעתיד בר-קיימא ואחראי יותר לסביבה. אם גם אתם רוצים ליהנות מאקלים נעים וחמים בבית במהלך ימי החורף הקרים, לעשות משהו טוב למען הבית שלכם וגם למען שמירה על הסביבה של כולנו – חימום רצפתי הוא הפתרון המושלם עבורכם, ואתם ממש לא לבד!

Call Now Button דילוג לתוכן