הסקה לבית

גם בחורף הישראלי, הנחשב לנוח יחסית, יש צורך בחימום הבית, המאפשר ליהנות מטמפרטורה נעימה יותר. קיימות מספר אפשרויות נפוצות להסקה לבית, הנה כל מה שצריך לדעת על כל אחת מהן

חימום הבית או חימום החדרים והחללים הגדולים בבית במהלך עונת החורף משפיע על הנוחות של הדיירים, על צריכת האנרגיה וגם על הסביבה. כאשר מדברים על הסקה ביתית- בחירת שיטת ההסקה הנכונה באמצעות חברת חימום אמינה ומנוסה, תאפשר לכם לחסוך באנרגיה וליהנות מאווירה נעימה יותר בבית, ובקיצור- חימום נעים וכיפי.

הסקה מרכזית לבית – כל השיטות הנפוצות

קיימות מספר פתרונות חימום מקיפים לבית כאשר לכל אחד מהפתרונות יש את היתרונות והשיקולים הייחודיים לו.

חימום באמצעות תעלות מיזוג

  שיטת הסקה זו- הסקה מרכזית, נפוצה בבתים רבים והיא פועלת באמצעות הפצה של אוויר מחומם דרך תעלות, באמצעות תנורים או משאבות חום או מיזוג אוויר ומזגנים. שיטה זו מאפשרת חימום מהיר של החלל אך במקרים רבים היא נחשבת לפחות חסכונית באנרגיה, עקב איבוד חום דרך תעלות המיזוג.

חימום קורן

שיטת הסקה הפועלת במשטחים מחוממים, כגון רדיאטורים, תנורי חימום (תנור חשמלי),  מפזר חום וכן מערכות חימום תת רצפתי, במטרה לחמם את החלל שמסביב. חימום קורן מספק חום אחיד ולעתים קרובות נחשב ליעיל ונוח ביותר בהשוואה לשיטות ההסקה הנפוצות. השימוש בחימום תת רצפתי הפך לנפוץ ומבוקש במיוחד בשנים האחרונות, בזכות היעילות הרבה שבה הוא מייצר חום נעים ומספק לצד החיסכון באנרגיה, מהירות בהתקנה ונוחות בשימוש. חימום זה פועל בשתי שיטות נפוצות: חימום תת רצפתי חשמלי וחימום תת רצפתי הפועל על חשמל או גז, שבסיסו חימום מים הפולטים חום נעים שאינו מייבש את האוויר כמו זה של מיזוג אוויר לדוגמה.

תנורי עצים וקמין 

מקורות חימום מסורתיים כמו תנורי עצים וקמינים מספקים חמימות נעימה בתוך הבית. עם זאת, הם נחשבים לפתרון הסקה פחות יעיל היות והם דורשים אספקה מתמדת של דלק. בנוסף תנור עץ וקמין נחשבים למזהמים היות והם מצריכים חומרי בערה כמו עץ, או סולר ולפיכך פעולתם גורמת לנזק סביבתי, מה שהופך אותם לפתרונות הסקה פחות אטרקטיביים ופחות נפוצים. 

משאבות חום גיאותרמיות

מערכות אלו משתמשות בטמפרטורה קבועה בכדי לחמם ולקרר בתים ביעילות. הם נחשבים לידידותיים לסביבה אך גם דורשים השקעה משמעותית בהתקנה הראשונית של המערכת צינורות מים בהם הם זורמים הגורמים לחימום הבית, וכן בתחזוקה השוטפת של מערכת ההסקה.

איך לבחור שיטת הסקה לבית?

לא בטוחים מה שיטת החימום המומלצת עבור הבית שלכם? הנה כמה נקודות שחשוב לקחת בחשבון בזמן הבחירה:

  • חסכון באנרגיה – יעילות אנרגטית היא שיקול קריטי בבחירת מערכת חימום. חלק ממערכות ההסקה נחשבות לחסכוניות בחשמל המפחיתות את הוצאות האנרגיה שלכם, ואילו אחרות יאלצו אתכם להתמודד עם חשבון והוצאות חשמל מנופחות כתוצאה מחימום בימי החורף. שימו לב, ככל שהמערכת בה תבחרו הינה חדשה יותר כך היא מתאפיינת ביעילות גבוהה יותר. כך לדוגמה דגמי תנורים ומשאבות חום חדשים יותר מתהדרים בדירוג יעילות גבוה יותר שיש לו משמעות אנרגטית מכיוון שהוא מפחית את צריכת האנרגיה ואת עלויות החימום, וכאמור הם אקולוגיים ופחות מזיקים לסביבה.
  • תרמוסטטים ניתנים לתכנות – מערכות הסקה הפועלות באמצעות תרמוסטטים חכמים מאפשרות לבעלי בתים לייעל את לוחות הזמנים של החימום, ולהפחית בזבוז אנרגיה כאשר אין צורך בחימום. מדובר בחימום כיפי ומהנה שאינו מייבש אתכם ואת גופכם.
  • בידוד ואיטום – בידוד ואיטום נכון של בתים, בין אם בניה חדשה או בין אם שיפוץ של בית קיים, ממזער את איבוד החום, והופך את מערכה ההסקה ליעילה יותר.

לחמם את הבית ולהצליח לשמור על הסביבה

בשנים האחרונות נמצא נושא השמירה וההגנה על הסביבה בראש סדר היום של כולנו. כפועל יוצא ניתן למצוא היום מגוון שיטות הסקה לבית ואמצעי חימום הלוקחים בחשבון שיקולים סביבתיים שונים. כך, ככל שהדאגות לגבי ההשפעה הסביבתית גדלות, גדלה גם החשיבות של אפשרויות חימום ידידותיות לסביבה. שיטות ההסקה הנפוצות אשר נחשבות לידידותיות לסביבה הינן:

חימום סולארי: חימום הפועל באמצעות פאנלים סולאריים אשר עושים שימוש באנרגיה המתקבלת מחום השמש, ומאפשרים חימום של מים ושל האקלים בבית, ללא תלות בדלקים.

חימום באמצעות משאבות חום חשמליות: משאבות חום חשמליות בעלות יעילות גבוהה מופעלות על ידי מקורות אנרגיה מתחדשים, מה שמפחית את פליטת הפחמן.

Call Now Button דילוג לתוכן